Cilt üzerinde LED ekran!

Elektronik cilt çalışmalarında önemli bir aşama katedildi. Artık elektronik cilt üzerinde sağlık verileri LED aydınlatma ile görülebiliyor.

Elektronik cilt LED ekranlı olacak

Tokyo Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, elektronik ciltlerin sadece sağlık sorunlarını tespit etmekle kalmayıp, bu verileri göstermesini de mümkün kılan bir çalışma yaptı. Geliştirilen yeni e-cilt, kalp atışı gibi hayati bulgularıölçebiliyor ve değerleri cilt ekranında gösterebiliyor.

Hava alabilen bu tasarım, gerilebilir kablolama sayesinde vücut ile birlikte sorunsuz şekilde hareket edebiliyor. Ayrıca verileri kullanıcıya göstermek için üzerinde mikro LED’ler de bulunuyor. Ayrıca e-cilt üzerinde bulunan sensör, akıllı telefonla eşleşebilir ve bilgiyi buluta iletebilir.

Önümüzdeki 3 yıl içerisinde cildin daha güvenilir, ölçeklendirilmiş ve geniş yüzey alanları için uygulanılabilir olması planlanıyor. Bu çalışmanın özellikle evde bakımlı hastalar için önemli bir denetim aracı olabileceği düşünülüyor. Aileler hastanın sağlık verilerine anlık olarak ulaşabilecek.

KAYNAK: https://shiftdelete.net/elektronik-cilt-gelistirildi

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın